Celem Ustawy o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego jest umożliwienie osobom zainteresowanym dostępu do danych oraz zwiększenia odpowiedzialności i transparentności działań administracji. Innym ważnym celem jest również zwiększenie udziału obywateli we współdecydowaniu o sprawach publicznych, a także analizowanie problemów społecznych z możliwością reagowania na nie.
Komunikat o ponownym przetwarzaniu informacji publicznej - Powiatowy Urząd Pracy w Busku-Zdroju
Powiatowy Urząd Pracy w Busku-Zdroju informuje, że zgodnie z Ustawą o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego, oferty pracy zgłaszane do urzędów są informacją publiczną. Można je ponownie wykorzystywać przez osoby fizyczne i prawne w celach komercyjnych i niekomercyjnych.
Celem ustawy jest zapewnienie dostępu do danych oraz zwiększenie odpowiedzialności administracji. Ustawa ma także na celu promowanie udziału obywateli w sprawach publicznych oraz umożliwienie analizy i reagowania na problemy społeczne.
Celem Ustawy o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego jest umożliwienie osobom zainteresowanym dostępu do danych oraz zwiększenia odpowiedzialności i transparentności działań administracji. Innym ważnym celem jest również zwiększenie udziału obywateli we współdecydowaniu o sprawach publicznych, a także analizowanie problemów społecznych z możliwością reagowania na nie.





