Komunikat w sprawie naboru wniosków o bony szkoleniowe.

Print Drukuj

Nabór wniosków o przyznanie bonu szkoleniowego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Busku-Zdroju rozpoczyna się 16.04.2018 r. Osoby kwalifikujące się muszą mieć mniej niż 30 lat, być zarejestrowane jako bezrobotne z ustalonym II lub I profilem pomocy, oraz spełniać dodatkowe warunki. Osoby do 25 roku życia muszą zarejestrować się w PUP nie później niż 4 miesiące przed otrzymaniem bonu. W ostatnich 4 tygodniach nie mogą uczestniczyć w szkoleniach finansowanych ze środków publicznych.

Bon może sfinansować szkolenia prowadzące do uzyskania kwalifikacji zawodowych w zawodach deficytowych. Wymagane jest dołączenie oświadczenia przyszłego pracodawcy o zamiarze zatrudnienia po ukończeniu szkolenia, na co najmniej 3 miesiące. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel.

41 370 91 25, a formularz wniosku dostępny jest w urzędzie i na stronie internetowej. Pracodawcy powinni wpisać w formularzu dodatkowe uwagi dotyczące zatrudnienia na minimum 3 miesiące.

Powiatowy Urząd Pracy w Busku-Zdroju informuje, że z dniem 16.04.2018 r. uruchamia nabór wniosków o przyznanie bonu szkoleniowego w ramach projektu pn. Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie buskim (IV).
O przyznanie bonu szkoleniowego mogą ubiegać się wyłącznie osoby spełniające łącznie następujące kryteria:
  • nie ukończyły 30 roku życia,
  • są zarejestrowane w PUP w Busku-Zdroju jako bezrobotne i mają ustalony II lub w uzasadnionych przypadkach I profil pomocy,
  • w przypadku osób bezrobotnych do 25 roku życia, od dnia rejestracji w PUP do dnia otrzymania bonu szkoleniowego nie upłynie więcej niż 4 miesiące,
  • w okresie ostatnich 4 tygodni nie uczestniczyły w szkoleniach finansowanych ze środków publicznych,
  • wnioskują o sfinansowanie w ramach bonu szkoleń kończących się uzyskaniem kwalifikacji (uprawnień) zawodowych w zawodach deficytowych w powiecie buskim lub w województwie świętokrzyskim wg dokumentu Barometr zawodów 2018,
  • dołączą do wniosku oświadczenie od swego przyszłego pracodawcy o zamiarze ich zatrudnienia po ukończeniu szkolenia, na podstawie umowy o pracę w co najmniej połowie wymiaru czasu pracy na okres minimum 3 miesięcy.
Szczegółowe informacje na temat ogłoszonego naboru można uzyskać pod tel. 41 370 91 25.
Formularz wniosku dostępny jest w siedzibie i na stronie internetowej Urzędu w zakładce Urząd à Dokumenty do pobrania.
Pracodawca wypełniający formularz oświadczenia o zamiarze zatrudnienia bezrobotnego po szkoleniu w miejscu na dodatkowe uwagi winien wpisać „W/w osoba zostanie zatrudniona na podstawie umowy o pracę w co najmniej połowie wymiaru czasu pracy na okres nie krótszy niż 3 miesiące".
 
Informacje o publikacji dokumentu